Co trzeba zrobić w ogrodzie jesienią?
Jesienne porządki w ogrodzie czas rozpocząć! Zobacz 7 czynności, które są niezbędne w ogrodzie jesienią. Poczytaj jak sobie ułatwić życie i z czego można zrezygnować.
Czytaj więcejPiękny ogród to coś, o czym wiele osób marzy całe życie. Czasem jesteśmy wielkimi szczęściarzami, i dostajemy szansę na stworzenie pięknego ogrodu wokół własnego domu. Czasem możemy chociaż pogrzebać w ziemi na działce. Albo chociaż na balkonie! Tutaj znajdziecie wpisy na takie tematy, które wiąże wspólna cecha: dbałość o piękny ogród. Jeśli lubicie opowieści o przyrodzie blisko człowieka, albo porady ogrodnicze, tutaj jej znajdziecie.
Kochamy ogrody przyjazne dla przyrody, także tej dzikiej, nieokiełznanej. A są to miejsca, w których ogrodnik współpracuje z naturą. Dlatego dowiesz się tutaj, jakie rośliny dobrać do niesprzyjających warunków, jak zaprosić zapylające owady, jeże i wiele innych spraw. Opiszemy ogrody o różnych porach roku, wraz z mnóstwem zdjęć, abyście czerpali inspiracje. Niektóre rośliny także wymagają osobnej opowieści, na przykład powojniki – jak o nie dbać, jak je sadzić, przycinać…
Osobną częścią pięknego ogrodu jest też warzywnik. To oczko w głowie niejednego ogrodnika. Znajdziesz tu sporo porad i inspiracji na temat uprawy tej jadalnej części ogrodu.
Jesienne porządki w ogrodzie czas rozpocząć! Zobacz 7 czynności, które są niezbędne w ogrodzie jesienią. Poczytaj jak sobie ułatwić życie i z czego można zrezygnować.
Czytaj więcejCo posadzić w suchej ziemi? Podejdź do tematu inaczej: najpierw określ, co jest przyczyną nadmiernej suchości gleby w Twoim ogrodzie. Wytypowaliśmy 6 najczęstszych przyczyn, i znaleźliśmy pomysł dla każdej z tych sytuacji. Sprawdź, dlaczego masz suchą glebę i dobierz rozwiązanie!
Czytaj więcejOpieka nad trawnikiem: co zrobić aby wyglądał jak zielony dywan? Co robią Anglicy, aby mieć piękne zielone trawniki? Koszą je co tydzień przez 200 lat! Sekretem pięknego trawnika jest cotygodniowe koszenie, ponieważ wówczas eliminuje się wszystkie chwasty, nie dopuszczając do ich rozsiewania się, i wzmacnia się trawę. Koszenie to podstawa. Co oznacza opiek nad trawnikiem, oprócz koszenia? Opieka nad trawnikiem według pór roku Wiosną trawnik wertykulujemy i nawozimy. Potem regularnie kosimy i podlewamy w czasie upałów. Najlepiej zainstalować nawadnianie automatyczne, jak go nie ma, to choćby wężem. Podlewamy koniecznie rano,…
Czytaj więcejPrzy lekkiej zimie, nawet w styczniu można znaleźć coś, co jest oznaką wiosny! Na przekór zimie, sprawdźmy co jest oznaką wiosny już w styczniu. Co można znaleźć ładnego, co pozwala myśleć o ciepłych wiosennych dniach? Każdy ogrodnik chciałby aby zima minęła jak najszybciej. Znajdźmy jednak czas, aby docenić także te rośliny, które nawet w styczniu są piękne i… jakby wiosenne!
Czytaj więcejCiepła zima w ogrodzie – jak z nią żyć? W 2018 roku styczeń był ciepły, luty także. Ciepła zima w ogrodzie to coś, do czego ani my, ogrodnicy, nie jesteśmy przyzwyczajeni, a i przyroda też nie. Rośliny i zwierzęta są trochę zdezorientowane – co tu robić, zaczynać wegetację, budzić się, czy nie?
Czytaj więcejOgród jesienią przeżywa drugie kwitnienie – to jesienne liście go zdobią w intensywne barwy
Czytaj więcejTrawnik z siewu czy z rolki? Sekrety pięknej murawy ujawnione! Uwaga, będzie kontrowersyjnie! Lepiej założyć trawnik z siewu czy z rolki? Popatrzcie na poniższe porównanie:
Czytaj więcejUtwardzanie nawierzchni w ogrodzie jest drogie i często zupełnie nie warte pieniędzy, czasu i wysiłku. Dowiedz się dlaczego. Drodzy inwestorzy! Zanim zbudujecie 500m2 podjazdu przed domem i drugie tyle ścieżek i tarasów w ogrodzie – posłuchajcie głosów przeciwnych. Utwardzanie nawierzchni w ogrodzie ma wiele minusów, i każdemu świeżo upieczonemu właścicielowi ogrodu wypada o nich wiedzieć. Głos przyrody Jestem jeżem, nornicą, jaszczurką, ropuchą, pszczołą. Żeby mógł powstać Wasz dom, zdjęto humus i zniszczono nasze norki i gniazdka. Po budowie wracamy powoli, a wraz z nami nadzieja na równowagę przyrodniczą w Waszym…
Czytaj więcej