Projektowanie ogrodu Łąki dla pszczół

Które nasiona wybrać na łąkę kwietną?

co wysiać na poplon w ogrodzie

Łąka kwietna to taki sposób zagospodarowania terenu, żeby było i pięknie, i niekłopotliwie, i tanio, i kolorowo. Które nasiona wybrać do wysiewu na terenie, którym nie chcemy się intensywnie opiewać, a zwłaszcza go nie podlewać? Co przyniesie nam oszczędności pracy, pieniędzy, a przy tym wyda wiele kwiatów dla pszczół?

Czytaj więcej
Ogrodowe zakupy

Prezent dla miłośnika roślin

Zioła w doniczkach do pisania kredą

Na pewno znasz kogoś, komu szaloną przyjemność sprawia obcowanie z roślinami. Przyrodniczo, zielono i pozytywnie zakręcona koleżanka, siostra, mama? A może dziadek który wciąż grzebie w ziemi w ogródku, mąż ciągle powtarzający „Powietrze jest za suche, może powinniśmy mieć więcej roślin w domu”, synek który dostał kiedyś ziarenko fasolki i z wypiekami na buzi czekał aż urośnie do nieba? Pomożemy wybrać prezent dla miłośnika roślin.

Czytaj więcej
Uprawa roślin w ogrodzie Łąki dla pszczół

Co wysiać na poplon w ogrodzie?

Komonica zwyczajna dla pszczół

Jak, współdziałając z przyrodą, można użyźnić ziemię i dobrze ją przygotować na kolejne uprawy? Oczywiście wysiewając poplony na zielony nawóz. Tu dowiesz się, które rośliny wiążą azot z powietrza, dostarczając Twojej ziemi wartościowych składników, poprawiając jej strukturę. Zobacz jak w najbardziej ekologiczny sposób dbać o glebę.

Czytaj więcej
0