Pożyteczne zwierzęta w ogrodzie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Pożyteczne zwierzęta w ogrodzie są potrzebne, aby zachować w nim równowagę przyrodniczą. Pomagają nam zwłaszcza pszczoły, biedronki i inne owady, ale także jeże, nietoperze, żaby, ropuchy i inne zwierzęta. Gdy w naszym otoczeniu brakuje dla nich naturalnych kryjówek, sięgnijmy po domki, które można łatwo umieścić w ogrodzie – są piękne i mają pozytywny wpływ na otaczającą nas naturę. Pożyteczne zwierzęta w ogrodzie pracują, kiedy my odpoczywamy, więc warto je do nas zaprosić.

Jeże w ogrodzie są fantastycznymi mieszkańcami, bardzo, bardzo przydatnymi. Jeśli jesteście wieczorem w ogrodzie, łatwo można je usłyszeć, bo tupią i hałasują, szeleszczą w krzakach z całej siły. Czym się zajmują? Zjadaniem dżdżownic i ślimaków! Ich menu właśnie stanowi dla nas powód sympatii dla tych ssaków. Zjadają rozmaite bezkręgowce, larwy owadów, pędraki, a więc właśnie te szkodniki, których chcemy się pozbyć.

Nietoperze w ogrodzie i w ogóle w przyrodzie pełnią istotną rolę selekcjonerów nocnych owadów. Wiele z nich to szkodniki, wśród których mamy na przykład ćmę bukszpanową, zagrażającą tym pięknym krzewom w całej Europie. Nietoperze są gatunkiem zagrożonym, i warto im pomóc na tyle, ile możemy. Są to ważne pożyteczne zwierzęta w ogrodzie.

Dlatego oferujemy dla nich mieszkania – domki dla jeży i schrony dla nietoperzy. Uczyńmy nasze ogrody miejscami przyjaznymi dla nich.

5
  5
  Koszyk
  Automatyczne poidełko dla ptaków Usuń
  Automatyczne poidełko dla ptaków
  1 X 39,00 = 39,00
  Poidełko do wieszania Usuń
  Poidełko wiszące żeliwne
  1 X 43,00 = 43,00
  Białe poidełko dla ptaszków ceramiczne w kształcie misy z ptaszkami Usuń
  Poidełko dla ptaszków - Białe
  1 X 54,00 = 54,00
  poidełko dla ptaków wiszące Usuń
  Poidełko dla ptaków wiszące
  1 X 49,00 = 49,00
  poidełko z mozaiką Usuń
  Poidełko z mozaiką
  1 X 51,00 = 51,00