Site icon Semini: sklep ogrodniczy, blog o ogrodach

Kiełki w diecie Dąbrowskiej

Rzodkiew China Rose mikroliście

Rzodkiew China Rose mikroliście

Kiełki w diecie Dąbrowskiej dlaczego warto je jeść i które są najbardziej wskazane?

Kiełki w diecie Dąbrowskiej są wskazane jako cenne uzupełnienie, a właściwie jeden z filarów żywienia. Po kolei napiszemy tu, czym jest dieta Dąbrowskiej, i dlaczego warto uzupełnić ją o kiełki, a następnie które gatunki kiełków są najlepsze w przypadku tego rodzaju diety.

Słonecznik pasiasty

Dieta Dąbrowskiej i inne diety roślinne

Osoby pragnące zrzucić niepotrzebne kilogramy i nabyć zdrowych nawyków żywieniowych, często interesują się dietami owocowo – warzywnymi. Dieta pani doktor Ewy Dąbrowskiej jest właśnie takim jakby postem, eliminującym wszystkie inne rodzaje pokarmu oprócz warzyw i owoców. Ma to na celu szeroko rozumianą poprawę zdrowia. Oprócz tej, istnieje jeszcze kilka innych rodzajów diet, o mniej lub bardziej surowych zasadach, które promują jedzenie wyłącznie roślin. Zresztą, już chyba każdemu obiło się o uszy, że warto usunąć z codziennych posiłków mięso, węglowodany pochodzące z chleba i zastępować je warzywami. Dzięki warzywom i owocom dostarczamy organizmowi wszystkie potrzebne składniki, a nie obciążamy się nadmierną ilością wartości kalorycznej. Oczywiste wyniki to poprawa wyglądu, zdrowia, utrata wagi.

Sałatka z kiełkami gorczycy białej

Kiedy staramy się zrzucić kilogramy, oczywiście ważne jest zachowanie zdrowego balansu, należy dużo się ruszać, zmienić tryb życia, dodać ćwiczenia aerobowe do codziennej rutyny. Jednak jeśli zarządzimy post i będziemy jedli wyłącznie warzywa i owoce, efekt powinien być dużo szybszy. Dlatego sporo osób decyduje się na taką dietę przynajmniej od czasu do czasu.

Dlaczego kiełki w diecie Dąbrowskiej warto najbardziej używać?

Które kiełki mają najwięcej żelaza? Kiełki w diecie Dąbrowskiej dostarczają tego ważnego elementu.

Warzyw i owoców są setki gatunków, w tym kilkadziesiąt dostępnych łatwo w większości sklepów. Dlatego nie ma problemu ze zbilansowaniem diety i dostosowaniem jej do możliwości zakupowych. Jednakże, zimą i wiosną warzywa mają mniejszą wartość, są od wielu miesięcy przechowywane w chłodniach, spryskiwane substancjami konserwującymi. Pomidory uprawiane pod sztucznym oświetleniem są oczywiście lepsze niż nic, ale to nie jest to samo co pomidory z sierpnia. Dlatego z pomocą przychodzą kiełki.

Kiełkownice słoikowe w których łatwo uzyskasz kolorowe kiełki w ciągu kilku dni.

Bez problemu możesz samodzielnie w Twojej kuchni wyhodować dużą ilość super zdrowego pożywienia, które pysznie smakują i zapewniają dostęp do składników odżywczych w skoncentrowanej formie. W kiełku są tak samo wszystkie witaminy, jak w rzodkiewce czy brokułach, i w dodatku jest ich znacznie więcej na kilogram. Zimą i wiosną ma to znaczenie, bo warzywa są często gorszej jakości.

Koper też możesz uprawiać na parapecie, pomimo śniegu za oknem.

Jest też kwestia enzymów, wydzielanych przez rośliny w momencie kiełkowania. Sprawiają one, że substancje odżywcze w kiełkach są lepiej przyswajalne.

Które kiełki szczególnie polecamy jako uzupełnienie diet roślinnych?

Jedne z najłatwiejszych w uprawie to: rzodkiewka, słonecznik, lucerna, kozieradka, ostra rzeżucha, polecamy też mieszanki kiełków:

– Uroda i Zdrowie (z portulaką, specjalnie dobrana aby wspierać skórę)

– Mieszanka pikantna (bardzo smaczna z kozieradką)

– Mieszanka sałatkowa (między innymi z lucerną)

Różowe kolorowe kiełki rzodkiewki.

Ale także kiełki roślin bobowatych, które w postaci kiełków zapewniają roślinne białko:

– soja

– fasola Mung

– soczewica

 

Exit mobile version