Site icon Semini: sklep ogrodniczy, blog o ogrodach

Składniki mieszanek Semini: pokarm dla dzikich ptaków

Zróżnicowane ziarna wysokiej jakości, odpowiedni biologicznie pokarm dla dzikich ptaków.

Najlepsze pokarm dla dzikich ptaków są dostępne w naszym sklepie. Oto składniki, znajdujące się w każdej mieszance ziaren dla ptaków Semini, w różnych proporcjach w zależności od zastosowania:

Słonecznik

Słonecznik

Uniwersalny wabik na wszystkie ptaki, najchętniej zjadany, jest w mieszankach Semini najważniejszym i najliczniejszym składnikiem. Zawiera m.in. magnez, czyli składniki potrzebne ptakom do mineralizacji kości, i miedź, wspomagająca procesy metaboliczne.

Ziarno nigru czyli olejarka

Olejarka

Ziarno nigru

Murzynek

Pokarm wysokobiałkowy i tłusty, oleisty, wszystkie ptaki za nim przepadają, jest cennym urozmaiceniem diety także dla „dzikusów”. Polecany dla dzwońców, szczygłów i czyżyków, czyli ptaków o wąskich dziobach.

Owies

Owies łuszczony

Łuskane ziarno owsa, z powodu dużej zawartości białka i węglowodanów nadaje się zwłaszcza dla osłabionych i chorych ptaków. Trawi się też szybciej niż owies niełuskany i w ogóle wspomaga ptasi układ trawienny.

proso czerwone

Proso czerwone

Ulubione ziarenka dla wróblowatych, także pozostałe maluchy je lubią. Węglowodany, białko, nieco tłuszczu, witaminy – oto przepis na pożywną energetyczną zimową przekąskę.

Proso żółte

Proso żółte

Energetyczne ziarno (70% węglowodanów), pozytywnie wpływa na upierzenie, co ma w zimie kolosalne znaczenie dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Ułatwia trawienie.

Siemię lniane

Siemię lniane

Len brązowy

Znany superfood, zawiera potrzebne kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 dla układu nerwowego, wspomaga trawienie, pomoże przy ptasich problemach gastrycznych. Białko, witaminy (B1) i mikroelementy (wapń, żelazo, mangan, magnez) zawarte w nasionach lnu wpływają pozytywnie na opierzanie się ptaków.

pszenica

Pszenica

Stanowi niezbędną dla ptaków porcję węglowodanów, białka i błonnika. W naszych mieszankach jest łączona z innymi zbożami, aby uzupełnić ją o witaminy i minerały. Najchętniej jedzą ją gołębie, ptactwo wodne i bażanty.

Krokosz

Krokosz

Kardi

Oleiste nasiona używane kiedyś do naturalnego barwienia lnu, zawiera witaminy B i E. Wysokoenergetyczny dodatek do ptasiego jedzenia.

Sorgo białe

Sorgo białe

Dari

Ptaki zjedzą wraz z sorgiem odpowiednią ilość skrobi i białka. Wartość odżywcza białego sorga jest porównywalna z kukurydzą! Zboże to jest też źródłem magnezu i miedzi.

sorgo czerwone

Sorgo czerwone

Bezglutenowe zboże zawierające, oprócz węglowodanów i białka, witaminy: B1, B2 i B3. Pomaga przy zapaleniu wątroby.

Ziarna gryki

Gryka

Skrobiowy dodatek żywieniowy, wprowadza sporo błonnika, białka, żelaza, witamin, jest o wiele bogatsza w składniki prozdrowotne niż pszenica, wpływa pozytywnie na wygląd piór.

rzepik lub rzepak

Rzepak

Chętnie zjadany przez łuszczaki, np. zięby i gile. Substancje energetyczne z rzepaku pobudzają ptaki do ruchu i lęgów. Jako niewielki dodatek sprawdza się znakomicie!

konopie

Konopie

Najlepsze możliwe ziarna dla ptaków, oleiste, białkowe, energetyczne, pełne witamin. Odpowiednie podawanie konopii pobudza do lęgów i śpiewów, ale nie można podawać ich za dużo. W naszych mieszankach pojawiają się w idealnej ilości.

Mozga kanaryjska

Mozga kanaryjska

Kanar

W 100 g ziarna mozgi kanaryjskiej, tradycyjnie używanej jako pokarm dla kanarków, jest aż 21 g roślinnego białka. Zawarte w niej tłuszcze nienasycone pozytywnie działają na naczynia krwionośne, a zasadogenne działanie też jest nie do przecenienia. Nie znajdziecie jej w tanich mieszankach!

 

A te składniki są dodawane tylko do poszczególnych mieszanek, to one decydują o tym, że nasz pokarm dla dzikich ptaków jest najlepszy:

Owocowy Deser

rodzynki

Suszone owoce

Rodzynki

Dla miękkojadów, a jako uzupełnienie diety – dla wszystkich. Witaminy i antyoksydanty stanowią wartość odżywczą suszonych owoców. Ptaki, nietrudno im się dziwić, przepadają za owocami, dostarczają im one cennych składników odżywczych, witamin. Dodatek owoców sprawia, że atrakcyjność naszej stołówki rośnie, a wraz z nią szansa na licznych świergotliwych gości.

Porcja Zdrowia

ostropest

Ostropest

Ma działanie lecznicze na układ trawienny, przeciwzapalne, działa ochronnie na wątrobę przy zatruciach, o które u ptaków żerujących zimą w mieście bardzo łatwo. Oprócz swoich leczniczych właściwości, ostropest jest składnikiem o walorach smakowych – przyciąga kolorowe szczygły i wiele ptaków odżywiających się ziarnami.

Tłusty Kąsek

orzechy ziemne

Orzechy

Surowe orzechy, oczywiście bez soli, stanowią znakomite źródło energii, a przy tym ptaki kochają ich smak, więc będą zlatywać do nich tłumnie. Uwaga na wiewiórki – także amatorki orzechów, jeśli nie chcemy, by okradły naszą ptasią stołówkę, trzeba ją zabezpieczyć. Są wolne od aflatoksyn, skorzystają z nich dzięcioły, raniuszki, sikorki i inne.

Exit mobile version